Kas yra dantų implantavimas?

kas yra dantu implantavimasNe paslaptis, kad šiuolaikinė odontologija gali pasiūlyti labai daug įvairių paslaugų, kurių tikslas kurti grožį, sveikatą bei galimybę gyventi visavertį gyvenimą. Vis dėlto, nesunku pastebėti, kad neretai odontologijos paslaugos yra painiojamos viena su kita. Tai yra natūralu. Dauguma žmonių – pacientų – besilankančių odontologijos klinikose nėra šios srities specialistai.

Kaip yra su dantų implantavimu ir protezavimu?

Išgirdus „dantų protezai“, dauguma mūsų tikriausiai pagalvoja apie dantų plokšteles, kurios nakčiai yra išimamos ir laikomos vandens stiklinėje. Tačiau šiais laikais dantų protezus galima skirstyti (jeigu kalbėsime apie, pvz., viso žandikaulio atvejį) į išimamus ir neišimamus (fiksuotus). Ant dantų implantų fiksuotų protezų  nereikia išsiimti kiekvieną vakarą.

Pasitelkime pavyzdį. Tarkim žmogus visiškai neturi dantų ir nori, kad jam dantys būtų atkurti ant dantų implantų. Dažniausiai toks gydymas susideda iš dviejų etapų: implantavimo procedūros ir nuolatinių dantų protezavimo.

Implantacijos eiga

Pirmasis etapas – implantacija. Šiuolaikinėje odontologijoje taikomos metodikos dažniausiai leidžia visus vieno žandikaulio dantis atkurti vos ant 4 ar 6 implantų. Suprantama, kad kiekvienas atvejis yra individualus, todėl be išsamios diagnostikos – nė žingsnio. Gera žinia ta, kad yra odontologijos klinikų, kurios vietoje atlieka tiek panoramines, tiek ir tomogramos nuotraukas. Tokiais atvejais žmogui nebereikia važiuoti į kitą vietą. Atlikus diagnostiką, implantuojantis gydytojas odontologas turėtų pakomentuoti situaciją, surašyti gydymo planą su kainomis.

Dantų protezavimo pradžia

Susriegus implantus, žmogui uždedami laikinieji dantys – vyksta gijimas. Su šiais dantimis žmogus gali valgyti, šypsotis, juoktis – jie yra pritvirtinti. Antrasis etapas – nuolatinių dantų protezavimas prasideda prigijus implantams – maždaug po 3-4 mėnesių.

Implantas yra varžtelis, kurio pagalba dantų protezas pritvirtinamas. O dantų protezai šiais laikais gaminami tokie, kad paprastas žmogus sunkiai juos gali atskirti nuo tikrų – jie atrodo itin natūraliai. Svarbu pasidomėti odontologijos klinikų teikiamomis paslaugomis, galimybėmis.

Post Author: administratorius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *